Ciekawostki o kotach, koty porady
 
Sekcja artykułów na serwisie Koty.org.pl zawiera ciekawostki o kotach, koty porady i inne ciekawe artykuły na temat kotów pisane przez naszych dziennikarzy. Wybierz artykuł, który Cię interesuje, przeczytaj, skomentuj lub zawęź listę artykułów do konkretnej kategorii: na przykład ciekawostki o kotach, aktualności czy porady na temat kotów rasowych.
 
 
 
 
 
 
 
 
  Koty.org.pl

Ciekawostki o kotach, kocie porady, aktualności

Strona 1 z 2      1    2    >    >>
 
 
 
 
Koty rudzielce
Wielu kociarzy i nie tylko marzy o piękny rudym dostojnym kocie. Niewielu z nas jednak takiego ma. Dlaczego? Otóż, rude koty nie rodzą się zbyt często, nie mówiąc już o rudych kotkach. W rudzielcu jest jednak coś magicznego, przyciągającego, co powoduje, że chcemy go mieć przy sobie. Nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie takiego kota do skutku. A znaleźć go wcale nie jest tak łatwo.
 
 
Poznaj rasę - koty neva masquerade
Koty neva masquerade to rasa kotów o wszystkich cechach kotów syberyjskich i oryginalnym umaszczeniu kotów syjamskich. Różne organizacje felinologiczne różnie je klasyfikują: np. FIFe – największa na świecie Międzynarodowa Federacja Felinologiczna wyodrębniła nevę jako osobną rasę- rasę siostrzaną w stosunku do kota syberyjskiego, natomiast światowa organizacja WCF – traktuje nevy jako koty syberyjskie o umaszczeniu colorpoint (umaszczenie ze znaczeniami).
 
 
Ruja u kotów
Ruja u kotów jest przejawem występującej u nich cyklicznej aktywności seksualnej. Przebiega inaczej niż u suczek i wiąże się z bardziej wyraźną zmianą zachowania kocic i mniej spektakularnymi objawami klinicznymi. Często stanowi kłopotliwą, pełną dyskomfortu sytuację dla tych zwierząt i ich opiekunów.
 
 
Światowy Dzień Kota
Nic dziwnego, że powstało takie święto jak Światowy Dzień Kota, bo przecież koty jak najbardziej na nie zasługują jako zwierzęta, które fascynują ludzkość od tysiącleci.
 
 
Koty domowe i dzikie koty
Dzikie koty żyją na całym świecie i we wszystkich strefach klimatycznych. W ogólnym zarysie przypominają bardzo koty domowe choć diametralnie różnią się charakterem.
 
 
Jak dbać o małe kotki?
Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba dbać szczególnie, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.
 
 
Strona 1 z 2      1    2    >    >>
 
 
 
 
 
 
 
Boks reklamowy
Morusek.pl - darmowe ogłoszenia zwierząt
Psy.elk.pl - portal psiej społeczności
+ dodaj swój link
 
Zdjęcia kotów
Mamy już 22420 zdjęć
ostatnio dodane:
Kot
+ dodaj zdjęcie  |  więcej zdjęć »
 
  
Kontakt    |    Polityka prywatnosci    |    Polityka cookies    |    Regulamin    |    Inne nasze serwisy    |    Linki    |    Szukane frazy    |    Reklama Designed by Pastuchp
Copyright 2007-2021 © Koty.org.pl
 
 
Internet Age - wydawca serwisów internetowych
Psy.elk.pl - portal psiej społecznosci