Kot pospolity - opis rasy
 
Witaj na stronie rasy Kot pospolity. Zobacz opis rasy, przeglądaj komentarze dodane przez właścicieli kotów i zdjęcia. Kot pospolity to jedna z raz należących do grupy V - Rasy nieuznane przez FIFe. Możesz dodać też swoje zdjęcia, kometarze, wady i zalety do rasy Kot pospolity lub stworzyć profil kotka online. Jeżeli chcesz wrócić do wszystkich ras kliknij na rasy kotów lub zobacz wszystkie koty egipskie.
 
 
 
 
 
 
 
 
  Koty.org.pl

Kot pospolity - opis rasy

Zdjęcie rasy Kot pospolity
Kot pospolity zdjęcie,
zródło: wikipedia.org
kraj pochodzenia Egipt
kategoria FiFe V (Rasy nieuznane przez FIFe)
 
zobacz też ogłoszenia - koty na sprzedaż:
» Kot pospolity sprzedam
 
«« Kot Tonkijski    Reks Szelkirk »»
 
opis rasy  komentarze  zdjęcia  wady i zalety  wasze koty
 

Opis rasy Kot pospolity:


Początki rasy datowane są na około 6000 rok przed narodzeniem Chrystusa. Około 2000 lat p.n.e. koty pospolite hodowane były już w Egipcie, zaś około 500 lat p.n.e. doszło do ich rozpowszechnienia w Europie Środkowej, Grecji oraz we Włoszech. Swoją rosnącą popularność rasa zawdzięcza przeznaczeniu kotów, które w owym czasie służyły do polowania na gryzonie, będące plagą i zagrożeniem dla ludzi. Koty domowe nigdy nie stały się obiektem celowej selekcji, dlatego też występują w ogromnej różnorodności w porównaniu z kotami rasowymi.

Koty domowe odznaczają się średniej wielkości ciałem, okrągłą głową, dużymi, okrągłymi oczami oraz średniej wielkości ogonem. Ubarwienie kota pospolitego obejmuje praktycznie wszystkie możliwe maści. Brak cech charakterystycznych obecnych u okazów hodowlanych.

Ze względu na fakt, że koty pospolite nie zostały poddane selekcji odznaczają się różnymi cechami zachowań.
 

Najnowsze komentarze na temat rasy Kot pospolity:
 
dodany: 2021-02-04     przez: brak
 
super kot garfild
 
 
dodany: 2019-03-07     przez: maka paka
 
kot jest cuduwny
 
 
dodany: 2018-02-09     przez: guzie123
 
ale dzik
 
 
dodany: 2017-03-17     przez: renata
 
proszę o zmianę nazwy - to są koty EUROPEJSKIE NIE POSPOLITE! każdy właściciel wie że kot to indywidualista, ma swój charakter i o pospolitości nie ma tu mowy. Mam Dwie adoptowane buraski, przed trzema tygodniami odeszła 16 letnia Seniorka - w domu żałoba - była najstarszym czlonkiem rodziny,. Pamiętajcie -dom bez kota jest tylko mieszkaniem!
 
 
dodany: 2016-05-25     przez: olicv
 
No super.
 
 
dodany: 2016-02-26     przez: matyniu
 
jest fajne
 
 
dodany: 2016-02-26     przez: alien bros trzy
 
fajne koleś xxdd
 
 
dodany: 2016-02-26     przez: brak
 
fajne
 
 
dodany: 2016-02-14     przez: Alien
 
www.koty.org.pl/pupile/lili14.htm
 
Mam właśnie jedenastego kota pospolitego. Naprawdę, mogą być one bardzo różne. Kiedy moja kotka miała młode, jedno było otwarte, ufne, i lubiło pirszczoty, a drugie było bardziej dzikie i podchodziło z dużą rezerwą. Nigdy nie wiesz naprawde jaki będzie kot. Według mnie, nie ma czegoś takiego jak kot wymarzony, kot okropny i kot idealny. Każdy ma swoje zalety i wady. Czasem mniej widoczne, a czasem bardziej. Kota nie radzę wydierać na podstawie rodziców, ale najpierw go poznać. Może być od nich zupełnie inny.
 
 
dodany: 2014-08-26     przez: aya
 
Przez cale dorosle zycie mialam psy, rasowe i nierasowe. Teraz mam 3-letnia kotke, Felicje. Fantastyczne stworzenie! Jest drobnej budowy ciala, szczupla, ale zwinna i szybka jak wiatr. Dzieki niej nie mam w domu ani jednego robala - wszystkie muchy i pajaki i inne paskudztwa moja kotusia natychmiast ubija. Jest cudna towarzyszka zycia. Madra, kochana przylepka.
 
 
Kot pospolity komentarze   Kot pospolity - dodaj komentarz
Dodaj komentarz na temat rasy Kot pospolity zamknij
 
  Imię
  Opis rasy / komentarz
 
  Przepisz kod z obrazka
 
 
 

Inne, często szukane nazwy rasy Kot pospolity: domowy kot, pospolite koty, kot zwykły, dachowiec, kot dachowiec, dachowiec pospolity, dachowce,
 
 
 
 
 
 
 
Boks reklamowy
Morusek.pl - darmowe ogłoszenia zwierząt
Psy.elk.pl - portal psiej społeczności
+ dodaj swój link
 
Zdjęcia kotów
Mamy już 22420 zdjęć
ostatnio dodane:
Kot
+ dodaj zdjęcie  |  więcej zdjęć »
 
  
Kontakt    |    Polityka prywatnosci    |    Polityka cookies    |    Regulamin    |    Inne nasze serwisy    |    Linki    |    Szukane frazy    |    Reklama Designed by Pastuchp
Copyright 2007-2021 © Koty.org.pl
 
 
Internet Age - wydawca serwisów internetowych
Psy.elk.pl - portal psiej społecznosci