Koty Ciekawostki
 
Ciekawe artykuły na serwisie Koty.org.pl - kategoria Ciekawostki na temat kotów. Wybierz artykuł by przeczytać więcej, komentuj Ciekawostki, podziel się swoimi wrażeniami lub przejdź do strony głównej artykułów. Zapraszamy też na stronę zdjęcia kotów, gdzie możesz przeglądać zdjęcia kotów dodane przez użytkowników serwisu Koty.org.pl.
 
 
 
 
 
 
 
 
  Koty.org.pl

Ciekawostki na temat kotów

 
 
 
 
Koty rudzielce
Wielu kociarzy i nie tylko marzy o piękny rudym dostojnym kocie. Niewielu z nas jednak takiego ma. Dlaczego? Otóż, rude koty nie rodzą się zbyt często, nie mówiąc już o rudych kotkach. W rudzielcu jest jednak coś magicznego, przyciągającego, co powoduje, że chcemy go mieć przy sobie. Nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie takiego kota do skutku. A znaleźć go wcale nie jest tak łatwo.
 
 
Poznaj rasę - koty neva masquerade
Koty neva masquerade to rasa kotów o wszystkich cechach kotów syberyjskich i oryginalnym umaszczeniu kotów syjamskich. Różne organizacje felinologiczne różnie je klasyfikują: np. FIFe – największa na świecie Międzynarodowa Federacja Felinologiczna wyodrębniła nevę jako osobną rasę- rasę siostrzaną w stosunku do kota syberyjskiego, natomiast światowa organizacja WCF – traktuje nevy jako koty syberyjskie o umaszczeniu colorpoint (umaszczenie ze znaczeniami).
 
 
Światowy Dzień Kota
Nic dziwnego, że powstało takie święto jak Światowy Dzień Kota, bo przecież koty jak najbardziej na nie zasługują jako zwierzęta, które fascynują ludzkość od tysiącleci.
 
 
Koty domowe i dzikie koty
Dzikie koty żyją na całym świecie i we wszystkich strefach klimatycznych. W ogólnym zarysie przypominają bardzo koty domowe choć diametralnie różnią się charakterem.
 
 
Śmieszne koty i kocie zabawy
Zarówno koty udomowione, jak i te dzikie bawią się z taką samą ochotą. Skłonność do zabawy jest większa o tych zwierząt, których okres dzieciństwa jest dłuższy, dlatego też najbardziej zabawowi są mięsożercy, w tym koty.
 
 
Kocie odgłosy i śpiewające koty
Koty są bardzo rozmowne - wydają z siebie szereg różnych odgłosów o odrębnym znaczeniu, które czasem trudno rozszyfrować człowiekowi. Jako, że kot jest stworzeniem bardzo tajemniczym, to także jego mowa owiana jest tajemnicą i jej znaczenie nie zostało jeszcze do końca wyjaśnione.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Boks reklamowy
Morusek.pl - darmowe ogłoszenia zwierząt
Psy.elk.pl - portal psiej społeczności
+ dodaj swój link
 
Zdjęcia kotów
Mamy już 22420 zdjęć
ostatnio dodane:
Kot
+ dodaj zdjęcie  |  więcej zdjęć »
 
  
Kontakt    |    Polityka prywatnosci    |    Polityka cookies    |    Regulamin    |    Inne nasze serwisy    |    Linki    |    Szukane frazy    |    Reklama Designed by Pastuchp
Copyright 2007-2021 © Koty.org.pl
 
 
Internet Age - wydawca serwisów internetowych
Psy.elk.pl - portal psiej społecznosci